Pagrindinis -> Apie mokyklą -> Erasmus + projektas „Health is the Beginning of Everything"

Erasmus + projektas „Health is the Beginning of Everything"

Pradedamas vykdyti Erasmus + tarpmokyklinių partnerysčių projektas „Health is the Beginning of Everything" ( „Sveikata yra visko pradžia")

vežlys mažas2020 gruodis

Nesveiki mokinių mitybos įpročiai, fizinio aktyvumo trūkumas, laikas praleidžiamas prie kompiuterio ar naudojantis kitais mobiliais įrenginiais kelia nerimą. Šias problemas gilina tai, kad tėvai dabar yra pernelyg užsiėmę, kad tai pastebėtų. Nekreipiant dėmesio į savo vaikų mitybos įpročius, judėjimo stoką, didina mokinių nutukimo atvejų  skaičių. Be sukeliamų įvairių fizinių negalių ir psichologinių problemų, antsvoris smarkiai padidina žmogaus riziką susirgti daugeliu ligų ir turi neigiamą psichologinį poveikį. Išvardintos  priežastys paskatino rengti šį projektą.

Projekte dalyvauja partneriai iš Prancūzijos, Turkijos, Graikijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Projekto trukmė – 2 metai.

Vykdant projektą numatoma pasiekti :

Sumažinti tikslinės grupės „greito maisto“ vartotojų skaičių bent 50 proc.

70 proc. tikslinės grupės dalyvių suformuoti sveikos mitybos įpročius.

Pasiekti, kad mažiausiai 60 proc. tikslinės grupės mokinių bent 1 valandą per dieną skirtu aktyviai fizinei veikai.

Pagerinti bendravimo, užsienio kalbos įgūdžius, žinias apie Europos sporto šakų įvairovę.

Keičiantis patirtimi ir vykdant praktinę veiklą parengti leidinį mokiniams ir jų tėvams bei leidinį mokytojams.

Projektas skirtas trims tikslinėms grupėms - pirmoji yra 6–11 metų vaikai ir antsvorio problemų turintys mokiniai  (šios amžiaus grupės pasirinkimo priežastis yra ta, kad šiame amžiuje mokiniams formuojasi įgūdžiai). Antroji grupė - mokinių  tėvai. Tėvus informuosime apie projekto veiklą ir įtrauksime juos į veiklą, kad padidintume jų supratimą apie sveikos mitybos ir aktyvaus gyvenimo būdo svarbą jų vaikų raidai. Trečia grupė – mokytojai. Jie  keisis patirtimi  ir pritaikys  ją savo mokyklose. Dalyvaudami mainuose, mokysis iš savo kolegų Europoje ir bus žinių šaltiniu savo kolegoms, kad užtikrintų projekto rezultatų tvarumą.

Mokyklos direktorius      V. Butkevičius

***

2020 m. gruodis ERASMUS+ projekto „Health is the Beginning of Everything“ logotipo konkursas

2021 m. sausis, vasaris - Virtualūs susitikimai su projekto partneriais