Pagrindinis

Virtualios lenktynės ir netradicinių sporto šakų varžybos „Atžalyne“

logo 3

Lapkričio 24–25 dienomis Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinės virtualios dviračių lenktynės, kuriose dalyvavo komandos iš Čekijos, Slovakijos ir Lietuvos. Beveik 1300 kilometrų ilgio lenktynių maršrutas prasidėjo Čekijos Respublikos Rajec-Jestrebi mieste ir tęsėsi iki Biržų per Slovakiją ir Lenkiją.

Kiekvienoje šalyje varžybose dalyvavo po dvi komandas. Varžybų trukmė - 24 valandos.

Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje lenktynėse dalyvavo apie 350 dalyvių, susibūrusių į „Atžalyno“ ir „Biržiečių“ komandas.

Jau varžybų pradžioje išryškėjo aiškus lyderis – Slovakijos Tvrdošyno gimnazijos 1 komanda. Po valandos šios komandos atotrūkis siekė keliolika kilometrų. Tačiau tarp kitų komandų užvirė aktyvi kova dėl likusių „prizinių“ vietų. Pagrindinė kova vyko tarp dviejų Čekijos gimnazijos komandų ir „Atžalyno“. Nepasisekė „Biržiečių“ komandai, kuriai lenktyniauti trukdė kompiuterio programos nesklandumai, neleidę „perjungti“ treniruoklio pavarų ir visą lenktynių trasą teko įveikti  penkta pavara. 24 valandų „pasiekti Biržus“ neužteko, nors pirmą vietą užėmusiai komandai iki finišo buvo likę mažiau negu 100 km. Kitos komandos lenktynes baigė „Lenkijoje“ arba „Lietuvos -  Lenkijos pasienyje“.

Lenktynių dalyvio simbolinius pažymėjimus gavo šių mokyklų, įstaigų, organizacijų dalyviai: „Saulės“ gimnazijos, „Aušros“, „Atžalyno“, Kaštonų, Kratiškių, Nemunėlio Radviliškio, Pabiržės, Medeikių pagrindinių mokyklų, Biržų kūno kultūros ir sporto centro, Biržų technologijų ir verslo centro, Germaniškio bendruomenės, klubo „Biržų topsas“, labdaros ir paramos fondo „Vilties šviesa“, lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ ir „Genys“ bei Biržų jaunieji šauliai. Tokį pat pažymėjimą gavo ir pavieniai asmenys: savivaldybės meras, administracijos atstovai ir kiti biržiečiai.

Be to lenktynių metu mokykloje vyko netradicinių sporto šakų: kinbolo, lėkščiasvydžio ir grindų riedulio -  varžybos, kuriuose dalyvavo komandos iš „Saulės“ gimnazijos, „Aušros“, „Atžalyno“, Kaštonų, Kratiškių, Nemunėlio Radviliškio mokyklų. Smagu, kad dalyvavusieji varžybose galėjo pasigardžiuoti  Biržų šaulių kuopos virta koše ir kooperatyvo „Mūsų Gojus" obuoliais.

Visos komandos - netradicinių sporto šakų dalyvės - apdovanotos „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos padėkos raštais ir „Ringo“ sportiniu inventoriumi. O komandos, kurias lydėjo sėkmė - nugalėtojos ir prizininkės -  buvo apdovanotos Biržų rajono savivaldybės prizais ir taurėmis.

Visiems virtualių varžybų dalyviams įteikti dalyvio pažymėjimai.

Erasmus+K2 projekto „Sportuokime, bendradarbiaukime ir mokykimės“ virtualių lenktynių dalyvių rezultatai:

I vieta –Tvrdošyno gimnazijos 1 komanda (Slovakija) – 1188,36 km

II vieta – Rajec-Jestrebi gimnazijos 1 komanda (Čekija) - 977,32 km

III vieta - Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos komanda – 913,37 km

IV vieta -Tvrdošyno gimnazijos 2 komanda (Slovakija) – 764,07 km

V vieta – „Biržiečiai“ (gyventojai ir mokiniai ) – 617,67 km

VI vieta - Rajec-Jestrebi gimnazijos 2 komanda (Čekija) 470,69 km.

Netradicinių sporto šakų varžybų rezultatai:

Kinbolas

I vieta –Biržų „Saulės“ gimnazija

II vieta – Nemunėlio Radviliškio pagrindinė

III vieta - Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokykla

Lėkščiasvydis

I vieta – Pabiržės pagrindinė mokykla

II vieta – Biržų „Kaštonų“ pagrindinė mokykla

III vieta - Biržų „Saulės“ gimnazija

Grindų riedulys

I vieta – Pabiržės pagrindinė mokykla

II vieta – Biržų „Kaštonų“ pagrindinė mokykla