Pagrindinis -> Taip gyvename -> Sužavėti Turkijos

Sužavėti Turkijos

vežlys mažas

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos atstovai 2022 m. vasario 21-25 dienomis lankėsi Turkijos mieste Somoje, kur dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto “Health is the biginning of everything ”( liet. „Sveikata visko pradžia“) partnerių susitikime. Šio vizito tikslas – ugdyti mokinių supratimą apie sportą, kaip pagrindinę aktyvaus laisvalaikio praleidimo formą, puoselėti fizinę sveikatą, sveikos mitybos principus bei pasidalinti gerąja patirtimi su projekto partneriais iš Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos.

Susitikimo metu mokytojai dalyvavo Somos Aci Koleji Ilkokulu mokyklos organizuotose įvairiose fizinio lavinimo veiklose, edukacinių erdvių ir mokyklos veiklų pristatymuose, renginiuose, diskusijose, klausėsi dietistės paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą,  Erasmus+ projekto dėka mokytojai susipažino su Turkijos švietimo sistemos ypatumais, pamatė gerosios praktikos pavyzdžius sveikatinimo veiklose. Diskusijų metu su administracija ir mokytojais artimiau susipažinta, kaip mokyklose puoselėjama fizinė mokinių bei mokytojų sveikata bei sveikas gyvenimo būdas. Partnerių dėka pedagogai taip pat turėjo unikalią progą apsilankyti nenusakomo dydžio Turkijos nacionalinio istorinio ir kultūrinio paveldo vietose, aplankyti muziejus bei mečetes, pasimėgauti nacionaliniu maistu.

Praleista turininga, tarptautinio bendradarbiavimo kupina savaitė Turkijoje. Džiaugiamės konstruktyviais susitikimo rezultatais, užsimezgusia mokyklų draugyste, patobulintais anglų kalbos įgūdžiais ir padovanota galimybe prisiliesti prie Turkijos didingojo kultūrinio paveldo.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Akvilė Griciūnienė

collage turkija01_m collage turkija02_m collage turkija03_m