Pagrindinis -> Taip gyvename -> Tarptautinio Erasmus+ projekto „Europe in S.H.A.P.E.“ projektinis susitikimas Lenkijoje

Gegužės 9-13 dienomis Lenkijoje, Lazy mieste jau ketvirtą kartą susitiko tarptautinio Erasmus+ projekto „Geros formos Europa“ („Europe in S.H.A.P.E.“, projekto nr. 2019-1-CZ01-KA229-061244_3) dalyviai iš keturių Europos šalių – Čekijos, Lenkijos, Suomijos ir Lietuvos. Biržų „Atžalyno“ pagrindinę mokyklą atstovavo vienuolika aštuntokų bei keturi juos lydintys mokytojai.

Paskutinio projektinio susitikimo metu dalyviams buvo pristatyta Lenkijos švietimo sistema, akcentuojant sveikos gyvensenos integravimą į visus mokomuosius dalykus, lenkų mokiniai parengė prezentacijas apie Lenkijos respubliką bei savo miestą Lazy. Viso vizito metu projekto dalyviai dalyvavo veiklose, susijusiose su projekto tema – sportas, sveikata, priklausomybės, prevencija ir švietimas.

Pirmąją vizito dieną dalyviai su Lazy miestu susipažino atlikdami orientacines užduotis, o vakare atsipalaidavo vandens terapijos užsiėmimuose baseine. Edukacinės išvykos į Krokuvą bei regiono pilių (Ogrodzieniec, Ojcow, Pieskowa Skala) lankymas padėjo susipažinti su šalies istorija, architektūra, papročiais bei tradicijomis. Daug emocijų sukėlė sportinės užduotys – taekwondo treniruotė bei įvairių triukų atlikimas batutų parke. Atsipalaidavimo ir psichinės sveikatos stiprinimo veiklų metu projekto dalyviai atliko kūrybines muzikines užduotis, dainavo Europos himną „Odė džiaugsmui“ savo gimtąja bei anglų kalba. Atsisveikinimo vakarą dalyvavome viduramžių kovose, šokome viduramžių šokius bei stebėjome ugnies šou.

Paskutinio projektinio susitikimo metu mokiniai pagilino savo žinias apie sveiką gyvenimo būdą, išbandė įvairias atsipalaidavimo technikas, patobulino kalbos bei bendravimo kompetencijas. Džiaugiamės, kad Biržų „Atžalyno“ bendruomenės narius tarptautinių projektų veiklos įkvepia pažinti Europos šalis, jų kultūras, domėtis istorija, mokytis kalbų.

Projekto „Europe in S.H.A.P.E.“ koordinatorė J.Bukienė

collage pol1_m collage pol2_m collage pol3_m collage pol4_m collage pol5_m collage pol6_m collage pol7_m collage pol8_m collage pol9_m collage pol10_m collage pol11_m