Pagrindinis -> Taip gyvename -> Pliušinio meškiuko diena

Pliušinio meškiuko diena

Lapkričio 25 d. 1 - 3 klasių mokiniai linksmai paminėjo mėgstamiausio pliušinio žaisliuko – Meškiuko - dieną.

Visą savaitę į mokinukų klases rinkosi atnešti iš namų pliušiniai žaislai, o penktadienį vaikai savo žaislinius draugus atnešė į biblioteką. Pradinukai noriai pasakojo žaislų atsiradimo namuose istorijas, kaip rinko jiems vardus.

Bibliotekininkė pristatė pliušinio meškiuko sukūrimo istorijas. Pagal vieną istoriją  pirmas meškiukas buvo pasiūtas JAV, pagal kitą - žaislo kūrėja gyveno Vokietijoje. Kaip ten bebūtų, šiam mielam pliušiniam žaisliukui jau per 100 metų. Mokiniai virtualiai apsilankė Meškiukų muziejuje Vokietijoje. Vėliau bibliotekininkė supažindino su meškiukais gyvenančiais knygose : Mike Pūkuotuku, Meškiuku Pedingtonu, Meškiuku Tobiju ir Meškiuku Rudnosiuku. Ji atkreipė dėmesį, kad šiemet Mikei Pūkuotukui sukako jau 90 metų,  o Rudnosiuko autorius Vytė Nemunėlis (poeto Bernardo Brazdžionio slapyvardis) vaikščiojo Biržų gatvėmis, kai mokėsi Biržų gimnazijoje.

3 a klasės mokiniai (mokyt. D. Šimienė) raiškiai perskaitė eiliuotą pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“. Klausytojai atidžiai klausėsi, žiūrėjo skaidres su iliustracijomis ir aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Renginiui besibaigiant, meiliai apkabinę savo pliušinukus, klausėsi ,,Raganiukės" teatro atliekamų dainelių įrašų.

Pirmokai žadėjo kuo greičiau išmokti gerai skaityti, kad galėtų patys susipažinti su  meškiukų nuotykiais. Po renginio pertraukų metų vaikai užsukdavo į mokyklos biblioteką sudėlioti Mikes Pūkuotuko dėlionę, pavartyti ir paimti patikusią knygą apie meškiukus.

Tikimės, kad  vaikai bibliotekoje lankysis dar ne kartą. Juk meškiukai laukia...

Bibliotekos vedėja R. Mikalauskienė

Meskiukai0 m Meskiukai1 m Meskiukai2 m Meskiukai3 m Meskiukai4 m Meskiukai5 m Meskiukai6 m  Meskiukai6a m  Meskiukai7 m    Meskiukai9 m