Pagrindinis -> Taip gyvename -> Meninio skaitymo konkursas mokykloje

Meninio skaitymo konkursas mokykloje

Sausio 19-osios popietę į lietuvių kalbos kabinetą rinkosi skaitovai su savo mokytojomis. Čia vyko meninio žodžio šventė. Nors dalyvių nedaug, tik devyni 5 – 8 klasių moksleiviai, tačiau šventės pradžia buvo jauki, šilta, viltinga. Skambančios Vytauto V. Landsbergio dainos, pavaduotojos gestas – saldainių ,,lietus“ - visus nuteikė itin maloniai, vaikų akys šypsojosi.

Konkursą vedė 8 b klasės mokinys Faustas Kilius. Jis visus šventės dalyvius pasveikino Jono Strielkūno eilėraščiu ,,Sapnai“. Gausūs aplodismentai žadėjo žiūrovų palaikymą, gerą nuotaiką.

Ir iš tiesų vaikai padeklamavo pačius gražiausius, laiko patikrintus ir literatūros kritikų gerai įvertintus lietuvių autorių eilėraščius, pateikė grožinių kūrinių ištraukas, jaudinančias šiandieninį klausytoją.

I vieta pripažinta 8 b klasės mokiniui Faustui Kiliui, II vieta – 5 klasės moksleivei Gabijai Prunskutei, įtaigiai padeklamavusiai Ramutės Skučaitės eilėraštį ,,Mano žvėrelis“, III vieta – šeštokei Radvilei Skurdelytei, klausytojus sudominusiai Kęstučio Kasparavičiaus kūryba. Visi šie moksleiviai atstovaus mūsų mokyklai meninio skaitymo konkurse rajoniniame etape sausio 31 dieną.

Meninio žodžio šventės dalyviai įrodė, kad gimtąja kalba gali išsakyti pačius tauriausius jausmus, gali iškelti jaudinančias problemas, gali pasiekti klausytojo širdį. Vertinimo komisijos nariai sveikino, dėkojo skaitovams, o mokiniai – juos ruošusioms lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Idalija Marcinkevičiūtė

18 dalyviai_m 18 dalyviai2_m