Pagrindinis -> Taip gyvename -> Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai? – Deutsch ist einfach!“

Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai? – Deutsch ist einfach!“

Jau trečius metus visoje Lietuvoje spalio paskutinę savaitę vyksta Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Į šiuos renginius, kaip ir kasmet, įsijungė ir Biržų miesto mokyklos. „Atžalyno“, „Aušros“ ir Kaštonų pagrindinių mokyklų bei „Saulės“ gimnazijos mokiniai turėjo progą sužinoti apie šios užsienio kalbos žinių teikiamą pranašumą darbo rinkoje, jos svarbą planuojant studijuoti užsienyje (studijos Vokietijoje nemokamos), o kalbant apie turizmo sektorių – ne tik Lietuvoje, tačiau jau ir Biržuose, sulaukiame nemažai turistų iš Vokietijos.

Į renginį Kaštonų pagrindinėje mokykloje susirinko visų miesto mokyklų 7 – 8 kl. mokinių komandos. Užduotis ruošė „Saulės“ gimnazijos ir Kaštonų 9 ir 10 kl. mokiniai. Renginį pradėjome grupės SKAMP specialiai šiai dienai sukurta repo daina „Ja, ich kann!“, tada komandos išsiskirstė po stoteles. Mokiniai skubėjo kuo greičiau ir geriau atlikti įvairiausias užduotis, surinkti kuo daugiau taškų. Smagu, kad prie šurmulio savo žinių išbandymui prisijungė ir mokytojai, kažkada mokęsi vokiečių kalbos. Buvo linksma, triukšminga, valanda skirta stotelėms prabėgo labai greitai. Po jų sekė interaktyvus žinių apie Vokietiją, jos prekinius ženklus, geografiją, istoriją, žymias asmenybes patikrinimas.

Sužinojome ir naujų dalykų (ne visi žinojo, kad vokiečių kalba yra antra dažniausiai vartojama užsienio kalba Europos Sąjungoje, kad ji yra oficiali šalies ar regiono kalba net septyniose Europos valstybėse). Linksmai ir naudingai praleidome laiką, o ir pralaimėjusių nebuvo - dovanų ir saldžių prizų užteko visiems...

Vokiečių k. mokytoja metodininkė Žaneta Šležienė

vokieciu1 m vokieciu2 m