Pagrindinis -> Taip gyvename -> Paskaitos „Ar dar mokame išgirsti tylą“

Paskaitos „Ar dar mokame išgirsti tylą“

„Sielos erdvė, kurioje ji gali išskleisti sparnus, yra tyla“ (Antoine de Saint – Exupery)sveika m_m

Balandžio 18 dieną Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 10, 8a ir 8b klasių mokiniai išklausė paskaitas, skirtas kovos su triukšmu dienai paminėti. Diskutavome apie triukšmo žalą žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai, prevencijos priemones, tylos naudą ir kaipišvengti triukšmo sukeliamų neigiamų padarinių sveikatai.

Po paskaitos išskyrėme, mūsų manymu, pagrindines prevencijos priemones triukšmo žalai mažinti:

ü  Sumažinkite telefono skambutį, kiek jums patogu;

ü  Sutepkite girgždančias duris, kad netrinksėtų paklijuokite gumines juosteles;

ü  Prie baldų kojų priklijuokite gumos gabalėlius, kad stumdant netrinksėtų;

ü  Jei mėgstate garsiai klausytis muzikos, užsidarykite kambario duris ir langus;

ü  Norėdami ką nors pasakyti, prieikite arčiau, bet nerėkite per visą patalpą;

ü  Geriausia apsauga iš gatvės – hermetiški langai.

Mokyklos skaitykloje surengėme plakatų parodą „Stop triukšmui“. Ten pat galite rasti psichologės paruoštas skrajutes.

Psichologė Asta Dagytė

collage tyla_m