Pagrindinis -> Taip gyvename -> „Atžalyno“ Šeimos šventė

„Atžalyno“ Šeimos šventė

sveika m_m

Gegužės mėnuo ne be priežasties yra paskelbtas šeimos mėnesiu – pačiomis pirmomis dienomis sveikiname mamas, mėnesiui pasibaigus – tėv

Pasak Lietuvos Kolpingo draugijos nacionalinės sekretorės Linos Kalibataitės, žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos – nepaisant to, kokią vietą ji užima visuomenėje. Daugumai žmonių šeima – saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi. Kiekvienoje kultūroje šeima yra žinoma kaip patikimiausia solidarumo forma, garantuojanti visuomenės išlikimą.us, o pačiame mėnesio viduryje, gegužės 15 – ąją, yra minima Tarptautinė šeimos diena, kuri jau 25- erius metus švenčiama visame pasaulyje. Šią gražią iniciatyvą 1994 metais paskelbė Jungtinių Tautų organizacija, kuriai pritaria ir Tarptautinė Kolpingo draugija.

Minint šią dieną visas pasaulis, žinoma,  ir Lietuva, palaiko prasmingą iniciatyvą. Paminėti šeimos dienos gegužės 16-osios vakare susirinkome ir mes, ATŽALYNO šeima. Sportiška, aktyvi, linksma renginio forma pasirinkta ilgai nesvarsčius, kadangi mokykla dalyvauja nacionaliniame projekte „Sveikata visus metus“ bei vykdo sveikatą stiprinančios mokyklos programą „Sveikas ir stiprus „Atžalynas“ – sveika ir stipri Lietuva“.

Nuotaikingu šokiu į šventę susirinkusius 1-6 klasių mokinius, jų tėvelius ir mokytojus pasveikino jaunosios šokėjos, kurias šokti moko choreografijos mokytoja Veronika Morkvėnaitė. Linksmą dalyvių pasisveikinimą organizavo mokytojos Akvilė Griciūnienė ir Loreta Svirskienė. Po to sekė mokytojos Veronikos vedamas aktyvus ir įdomus apšilimas prieš komandines estafetes. Po mokyklos direktoriaus Vaidoto Butkevičiaus pasveikinimo buvo suformuotos mišrios komandos, kurios smagiai rungėsi kūno kultūros mokytojos Kristinos Manikienės parengtose estafečių varžybose. Estafetėse dalyvavo visi – vieni stengėsi tiksliai ir greitai įveikti varžovus, o kiti aktyviai palaikė savo komandą. Tuo pačiu metu buvo galima pašaudyti į taikinį pneumatiniais šautuvais. Šaudymą organizavo Jaunųjų šaulių kuopos vadas Vidutis Šeškas. Jam talkininkavo mokyklos jaunieji šauliai.

Sportinė šventės dalis baigėsi komandine bėgimo rungtimi. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėjo draugystė ir vieningumas. Už tai šventės dalyviai buvo apdovanoti originaliu prizu – sveikuoliška koše bei kvapnia arbata. Bendraudami tėveliai, vaikai ir mokytojai labai greitai išsidalino ir suvalgė mokytojos Ingos Arlikevičienės ir jos vadovaujamų Jaunųjų Šaulių būrelio mokinių išvirtą košę.

Kad ir kaip smagu būtų, visada ateina metas išsiskirti. Atsisveikinę išsiskirstėme į savus namus, į savas šeimas. Tikimės, kad šventės dalyviai dar labiau pajuto, kokia reikšminga ir svarbi žmogaus, ypač vaiko, gyvenime yra šeima. Ir visai nesvarbu, didelė ji ar maža, bet svarbiausia – mylinti, suprantanti, atleidžianti ir paguodžianti.

Jolanta Vasiliūnienė

renginio koordinatorė

2019 seimos_diena01_m 2019 seimos_diena02_m

2019 seimos_diena03_m 2019 seimos_diena04_m 2019 seimos_diena05_m 2019 seimos_diena06_m 2019 seimos_diena07_m 2019 seimos_diena08_m 2019 seimos_diena09_m