Pagrindinis

„Atžalyno“ ir Kaštonų pagrindinių mokyklų mokiniai kopinėjo „tautosakos medų“

edukaciniame renginyje „Tautosakos medus“. Tikslas – ugdyti vaikų tautiškumą, kūrybiškumą, skatinti domėjimąsi liaudies menu – tarmišku žodžiu, smulkiąja tautosaka, daina, šokiu ir skatinti vertinti mūsų tautos per amžius sukauptą išmintį.

Renginį pradėjo ir sveikinimo žodį tarė Kaštonų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Macienė ir mokyklos vadovas Dainius Žukauskas.

Biržų kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Dijūta" vadovės Jūratės Garnelienės tarmiški pasakojimai, pašmaikštavimai gražiai derėjo su autentiškomis liaudies dainomis. Jas vadovė atliko kartu su jaunaisniai dainorėliais.

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 6a klasės mokinė Emilija Vanagaitė išsamiai pristatė savo sukurtą pranešimą apie dvilypę mitologinę būtybę Laumę. Pranešimą apie mitinę būtybę Aitvarą skaitė 6b klasės mokinys Gustas Žižmaras.

Kaštonų pagrindinės mokyklos mokiniai nustebino savo kūrybos inscenizuotomis sakmėmis apie aitvarą, velnią, laumes.

Renginys stebino originalumu ir išradingumu - dalyviai mynė mįsles, inscenizavo erzinimus, pasakas be galo, pamėgdžiojo paukščių balsus, šmaikščiai išsiskaičiavo. Mokiniams teko prisiminti, ko išmoko lietuvių kalbos ir muzikos pamokose.

Edukacijos pabaigoje Kaštonų pagrindinės mokyklos salėje liaudiškų šokių ir žaidimų sūkuryje linksmai nusiteikę ir sušilę sukosi ne tik visi renginio dalyviai, bet ir mokytojai.

Renginio dalyviai taip pat galėjo pasidžiaugti savo kūrybinių darbų paroda apie sakmiškąsias būtybes.

Atžalyniečiai iš renginio grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų.

Edukacinis renginys padėjo įsitikinti, kad tautosaka – didžiulis lobynas, neišsenkanti versmė, iš kurios mes visi galime pasisemti įkvėpimo kūrybai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Julita Gabriūnė ir Neringa Simonavičienė

collage tautosaka1_m collage tautosaka2_m collage tautosaka3_m collage tautosaka4_m collage tautosaka5_m 379663605 1794148124378174_5608711509903673900_n_mažiukas