Pagrindinis

Edukacijoje „Kontrabanda, nešusi šviesą" Biržų krašto muziejuje

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Ši diena yra ir žymiausio Lietuvos knygnešio Jurgio Bielinio, kilusio iš Biržų krašto, gimtadienis. Artėjant šiai dienai 7a, 7b ir 6b klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Kontrabanda, nešusi šviesą" Biržų krašto muziejuje „Sėla". Mokiniai ne tik išgirdo apie spaudos draudimo laikotarpį, žymiausią knygnešį Jurgį Bielinį, bet ir susipažino su knygnešių veikla, jų išradingumu slapstantis nuo caro žandarų.

Mokiniams teko įveikti kliūtis pereinant to meto muitinę, skaitant lietuviškus spaudinius, užrašytus „graždanka", atsakant į klausimus.

Edukacijos pabaigoje mokiniai tapo knygnešiais ir bandė pro žandarus pranešti kuo daugiau knygų. Vieniems pavyko gerai paslėpti knygas, kad žandarai nesugebėtų rasti, ir pernešė nemažai knygų, kitiems pasisekė mažiau. Akylas žandarų žvilgsnis iš karto užmatė paslėptas knygas.

Namų darbams liko išspręsti kryžiažodį, kurį dovanojo edukatorės.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Neringa Simonavičienė ir 7a klasės auklėtoja Inga Zinkevičienė

collage kont1_m collage kont2_m collage kont3_m