Pagrindinis -> Taip gyvename
2021 - 2022 mokslo metai

Kryptingo meninio (dailės) ugdymo programos baigimo pažymėjimų įteikimas

2022 m. birželio mėnesį būrys „Atžalyno“ mokinių baigė kryptingo meninio (dailės) ugdymo programą. Pažymėjimai buvo įteikti 4 klasės mokiniams (I-II lygio) ir 8 klasės mokiniams (III-IV lygio).

Mantė Simonavičiūtė – respublikinio knygos ženklo konkurso laureatė

Įprasmindamos jubiliejinius Vinco Krėvės metus – 140-ąsias lietuvių literatūros klasiko metines, Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokinės – Mantė Simonavičiūtė, Smiltė Alonderytė, Miglė Fergizaitė ir Rugilė Rastenytė – dalyvavo nuo 2022 m. kovo 1 d. iki gegužės 1 d. vykusiame respublikiniame knygos ženklo konkurse „Ex libris.Vincui Krėvei – 140. Kaip žydėjimas liepų...“. Konkursą organizavo Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus. Integruotos lietuvių kalbos ir dailės pamokos metu mokinės susipažino su garsiausio Dzūkijos krašto kūrėjo gyvenimu ir kūryba, skaitė padavimus „Daina apie „Arą“, „Milžinkapis“ (iš knygos „Dainavos šalies senų žmonių padavimai“), sužinojo, kad Krėvė buvo ne tik rašytojas, visuomeninės ir politinės veiklos dalyvis, bet ir maištininkas, prieštaringa asmenybė. Vėliau jaunosios kūrėjos per dailės pamoką bandė maištininko asmenybę ir jo kūrybą atskleisti per originalius mažosios grafikos kūrinius – ekslibrisus.

Paroda iš ciklo „Dovana mokyklai“

Dar viena autorinę parodą „Dovana mokyklai“ pristato 8 kl. mokinė Teresė Bukytė. „Proveržis“ - įvairiomis technikomis ir stiliais atliktų darbų ciklas.

Integruota lietuvių kalbos ir literatūros, muzikos ir anglų kalbos veikla

7a ir 7b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros, muzikos ir anglų kalbos veikloje „Ir seni daiktai prabyla“. Lankydamiesi Biržų muziejuje „Sėla“ mokiniai klausėsi skambančių sutartinių, susipažino su vienu iš seniausių amatų Lietuvoje - audimu. Žaisdami ir patys audė bendrą juostą. Vėliau tyrinėjo senovinę aukštaičių sodybą, atpažino ir įvardino joje esančius pastatus. Domėjosi senovine lietuvių apranga, liaudies instrumentais, klausėsi jų skleidžiamos melodijos.

Edukacinė pamoka ,,Skaičių magija”

Penktadienį (06-17) 7b klasei Pilyje vyko edukacinė pamoka ,,Skaičių magija”. Mokiniai sužinojo, kad mūsų naudojamieji arabiškieji skaičiai vis tik atsirado Indijoje. Be jų dar žinomi ir naudojamieji romėniškieji skaičiai. Papasakojusi apie juos edukacijos skyriaus vedėja R. Binkienė, pasiūlė mokiniams savo gimimo datą užrašyti romėniškais skaitmenimis.