Pagrindinis

Penktokai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Slaptoji mokykla”

Kovo 12 d. 5b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Slaptoji mokykla“ Biržų krašto muziejuje „Sėla”.

Mokinius pasitiko ir pamoką vedė muziejininkė Džiuljeta Flenderienė, kuri teatralizuotu žaidimu papasakojo apie 19 a. slaptosios mokyklos veiklą, parodė tykančius pavojus ir bausmes už lietuviško žodžio tarimą bei rašymą. Penktokai „slebizavodami” skaitė iš senovinės „graždankos“, rašė žąsies plunksnomis ant medinių lentelių – „doskelių“, slėpėsi nuo žandaro, klūpėjo ant pabertų džiovintų žirnių.

Mokiniai sužinojo, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos, kas jas platino.

Edukacinės pamokos metu penktokai ne tik įgijo žinių apie spaudos draudimo laikotarpį, prasmingai praleido laiką, bet ir patyrė daug teigiamų emocijų, todėl pilni įspūdžių ir labai pakilios nuotaikos grįžo į mokyklą.

Mokytoja Julita

collage sl1_m collage sl2_m collage sl3_m