Pagrindinis

Netradicinių sporto šakų Mokytojada „Atžalyne“

El. paštas Spausdinti PDF

          Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje įvyko antroji rajono švietimo įstaigų darbuotojų Mokytojada. Joje dalyvavo 15 rajono ugdymo įstaigų komandų. Buvo numatytos keturios rungtys: virtualios lenktynės, ringo ir kinbolo varžybos bei netradicinė estafetė. Šios rungtys pasirinktos tam, kad kolegos iš kitų mokyklų susipažintų su mokyklos patirtimi kultivuojant netradicines sporto šakas. Šią patirtį „Atžalyno“ mokykla įgijo kartu su Biržų rajono savivaldybe ir sporto klubu „Biržų topsas“, dalyvaudama tarptautiniame „Erasmus+ K2“ projekte „Sportuokime, bendradarbiaukime ir mokykimės“.

 Prieš pradedant varžybas dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Rinkevičius, Seimo nario Audriaus Šimo padėjėja Eugenija Prokopovičienė, Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, mero pavaduotoja Irutė Varzienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius. Po svečių sveikinimų Mokytojados šeimininkas – „Atžalyno“ mokyklos direktorius Vaidotas Butkevičius – paskelbė varžybų pradžią

 Pirmoji rungtis – virtualios lenktynės. Visos komandos poromis lenktyniaudamos įveikia kiek daugiau negu 1 kilometro ilgio trasą. Atstumas nedidelis, bet lenktyniaujama „kalnuose“, todėl trasai įveikti prireikia 4–5 minučių. Geriausiai sekasi Sporto centro komandai, nedaug nuo jų atsilieka Biržų technologijų ir verslo mokymo centras, treti – Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos pedagogai.

Kol vieni mina dviračius, kiti dalyvauja ringo varžybose. Šis žaidimas šiek tiek primena tinklinį, tik vietoj kamuolio per tinklą mėtomi specialūs guminiai žiedai. Čia geriausiai sekasi Technologijų ir verslo mokymo centro komandai, finale įveikusiai Sporto centro komandą. Treti - pedagogai iš Pabiržės, atkaklioje kovoje įveikę varžybų šeimininkus – „Atžalyno“ komandą.

Trečioji rungtis turėjo būti kinbolas, bet užsitęsus ringo varžyboms nutarta šią rungtį praleisti ir Mokytojadą baigti estafete. Estafetę sudarė trys rungtys. Iš pradžių numatytą atstumą įveikia 4 „slidininkai“, naudodami vieną bendrą slidžių porą, po to vienas dalyvis trasą įveikia kojūkais ir galiausiai estafetė baigiama važiuojant traiku (triračiu, primenančiu paspirtuką, bet valdomą kūno judesiais). Šioje rungtyje geriausiai sekasi atžalyniečiams, antri – mokytojai iš Pačeriaukštės, treti liko lopšelio-darželio „Rugelis“ pedagogai.

Susumavus bendrus trijų rungčių rezultatus Biržų kūno kultūros ir sporto centro taurėmis apdovanotos varžybų nugalėtoja Biržų technologijų ir verslo mokymo centro komanda, antrąją vietą užėmė Kūno kultūros ir sporto centras ir trečia liko Pačeriaukštės Petro Poškos pagrindinės mokyklos komanda.

Dėkojame visoms komandoms, aktyviai dalyvavusioms renginyje, taip pat renginio vedėjai Jolantai Vasiliūnienei, kūno kultūros mokytojoms Ingai Arlikevičienei ir Kristinai Manikienei bei Kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojui Viktorui Bagamolovui už varžybų organizavimą, Lietuvos Respublikos Seimo nariams Viktorui Rinkevičiui ir Audriui Šimui už vaišes varžybų dalyviams, svečiams ir žiūrovams – už aktyvų varžybų dalyvių palaikymą.

Mokytojada baigėsi, bet graži tradicija tęsis. Nutarta trečiąją Mokytojadą kitąmet organizuoti Biržų technologijų ir verslo mokymo centre.

                                                                                                                                         Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos informacija

2018Mokytojada01 m 2018Mokytojada02 m 2018Mokytojada03 m 2018Mokytojada04 m 2018Mokytojada05 m 2018Mokytojada06 m 

2018Mokytojada07 m 2018Mokytojada08 m 2018Mokytojada09 m 2018Mokytojada10 m 2018Mokytojada11 m 2018Mokytojada12 m 2018Mokytojada13 m 2018Mokytojada14 m 2018Mokytojada15 m