Pagrindinis -> Taip gyvename -> Nauji bibliotekos bičiuliai

Nauji bibliotekos bičiuliai

Gruodžio 10 dieną šventiškai pasipuošusioje bibliotekoje jau 19 metus iš eilės  vyko tradicinė šventė „Įšventinimas“ į bibliotekos skaitytojus“.

Būrys smalsių pirmokų minė  mįsles, pasakojo, kas yra biblioteka ir ką joje galima veikti. Bibliotekininkė priminė elgesio taisykles ir papasakojo apie seniausią Lietuvos biblioteką  - Vilniaus Universiteto biblioteką.

Po to vaikai jaukiai įsitaisė ir žaidė žaidimą „Kalėdų kvapai“. Labiausiai atpažįstamas kvapas -  mandarinų kvapas. Kalėdos kvepia mandarinais! Vėliau  vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomos suomių rašytojo M. Kunno knygos „12 dovanų Kalėdų seneliui“. Atidžiai tyrinėjo skaidrėse rodomas iliustracijas. Buvo daug juoko dėl nykštuko Vilės pastangų pradžiuginti Kalėdų senelį.

Tradiciškai svarbiausiam momentui vaikai buvo pakviesti atsistoti ir pasakyti skaitytojo priesaikos žodžius. Dabar jie tikri skaitytojai ir gali savarankiškai rinktis ir skolintis knygas.

Atsisveikindami vaikai žadėjo netrukus apsilankyti. Tiek įdomių knygų jų laukia kiekvieną dieną!

Bibliotekininkė R. Mikalauskienė

col skaitytojai_m