Pagrindinis -> Taip gyvename -> Jaunųjų šaulių viešnagė Pandėlyje

Jaunųjų šaulių viešnagė Pandėlyje

Spalio 6-7 dienomis Pandėlio gimnazijoje vyko renginys  Naktis mokykloje. Olimpinių talismanų beieškant“. Jėgas išbandyti orientacinėse varžybose, kitose veiklose rinkosi Pandėlio gimnazijos ir Biržų 501-osios kuopos jaunieji šauliai.

Išklausę saugaus elgesio instruktažą jaunieji šauliai tvarkinga rikiuote iškeliavo į Pandėlio miesto parką. Čia vyko orientacinis varžybos „Olimpinių talismanų beieškant“, kurių metu dalyviai turėjo atrasti objektus, juose paslėptus talismanų paveikslėlius, nuorodas, kur ieškoti kito objekto. Pagal duotą paveikslėlį reikėjo surasti talismano vardą, metus ir kuriose olimpinėse žaidynėse buvo naudojamas. Varžybų dalyviai ieškojo siauruko, buvusio dvaro rūsio liekanų, kavinės „Kregždutės“, didžiausio parko grybo, malūno, mini Gedimino pilies, Pandėlio miesto herbo, akmeninio stalo su kėdėmis po ąžuolu.

Grįžusius po varžybų pasitiko grafienė Barbara (mokytoja E. Glemžienė), kuri papasakojo Pandėlio parko istoriją, aprodė objektus, rūsį, kuriame buvo palikta smagių staigmenų. Mokytojai Eglei Glemžienei visi padėkojo už įdomią naktinę edukaciją, įteikė A. Smetonos 5-osios rinktinės vado ats. kpt. A. Mordaso padėką už ilgametį, nuoširdų bendradarbiavimą su Pandėlio jaunaisiais šauliais.

Nepamirštos buvo ir šauliškos veiklos. Biržų 501-osios kuopos šaulys Gabrielius Š. paruošė pateiktis apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją, vadus, struktūrą, pasakojo apie įvairias stovyklas, patirtis, surengė viktoriną.

Taip pat vyko įvairios rikiuotės pratybos, įtvirtintos žinios, diskoteka, apdovanoti orientacinių varžybų nugalėtojai.

Rytą, sutvarkę patalpas, dalyviai išvyko namo.

Renginys organizuotas vykdant olimpinį projektą „Sportuoju – gerą nuotaiką tausoju“. Už suteiktą transportą, kariškus maisto davinius dėkojame A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadui ats. kpt. A. Mordasui, už paskaitas, mokymus – Biržų 501-osios kuopos būrio vadui Gabrieliui Š., vadovams Ingai Arlikevičienei ir Vidučiui Šeškui; naktinę edukaciją, laiką kartu – ateitininkų vadovei Eglei Glemžienei.

Pandėlio kuopos vadė Rima Žėkienė

collage pandelis1_m collage pandelis2_m