Pagrindinis -> Taip gyvename -> Įžvalgos respublikiniam konkursui „Maži stebuklai binkiškoj kišenėj“ pasibaigus

Įžvalgos respublikiniam konkursui „Maži stebuklai binkiškoj kišenėj“ pasibaigus

379629337 1350687712490129_8587503484838286242_n2023 metais minėjome 130 -ąsias K. Binkio gimimo metines. Įgyvendindamos „Tūkstantmečio mokyklos I“ projekto veiklas Biržų „Atžalyno“ ir Biržų Kaštonų pagrindinių mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Neringa Simonavičienė ir Aušra Macienė bei Biržų ŠPT lapkričio - gruodžio mėnesiais organizavo respublikinį trioletų kūrimo konkursą „Maži stebuklai binkiškoj kišenėj“.

Konkurse dalyvavo 5-12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių - miestų bei rajonų: Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Panevėžio, Šiaulių, Prienų, Elektrėnų, Švenčionių, Klaipėdos, Kretingos, Telšių, Šilutės. Iš viso iš 31 ugdymo įstaigos.

Mokiniai kūrė trioletus pagal binkišką tradiciją. Sukurtus trioletus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė: komisijos pirmininkė - Biržų krašto muziejaus „Sėla" direktorė Edita Landsbergienė, komisijos narės - Biržų krašto muziejaus „Sėla" gidė Irutė Varzienė bei Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokytoja ekspertė Regina Grubinskienė.

Darbai buvo vertinami pagal amžiaus grupes. Po įtempto ir atkaklaus darbo komisija atrinko trioletus, kurie atitiko konkurso reikalavimus. 5-6 klasių grupėje nugalėtojais tapo:

I vieta - Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos šeštokė Ieva Sadauskaitė.

II vieta - Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 6 klasė mokinė Emilija Vanagaitė.

III vieta - Panevėžio „Vilties“ progimnazijos mokinys penktokas Dovydas Ulianskas.

7-8 klasių grupėje visas prizines vietas laimėjo Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai:

I vieta - Austėja Venclovaitė.

II vieta - Goda Audrinytė.

III vieta - Altay Alparslan.

9-12 klasių grupėje nugalėtojais tapo:

I vieta - Pasvalio P. Vileišio gimnazijos IV klasės mokinė Viktorija Pučekaitė.

II vieta - Pasvalio P. Vileišio gimnazijos IV klasės mokinė Rugilė Paliukėnaitė.

III vieta - Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos IV klasės mokinė Aurelija Kaupaitė.

Nugalėtojai apdovanoti I, II, III vietos diplomais. Mokytojams, parengusiems mokinius konkursui, išduotos Biržų ŠPT elektroninės pažymos.