Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2021 - 2022 mokslo metai -> ERASMUS + projektas „Europe in S.H.A.P.E.“ „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje

ERASMUS + projektas „Europe in S.H.A.P.E.“ „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje

collage in_shape_m

2019 m. rugsėjo 1-ąją dieną „Atžalyno“ pagrindinė mokykla pradėjo vykdyti tarptautinį Erasmus+ projektą  „Europe in S.H.A.P.E.: Sport, Health, Addictions, Prevention, Education“ (Geros formos Europa: sportas, sveikata, priklausomybės, prevencija, ugdymas). Šiame projekte dalyvauja penkios mokyklos iš skirtingų Europos valstybių: Polešovice pagrindinė mokykla (Čekijos respublika), Lazy pagrindinė mokykla nr.1 (Lenkija), Sodervangskolan (Švedija), Jyrangon koulu (Suomija) ir Atžalyno pagrindinė mokykla (Lietuva). Dėl Covid-19 pandemijos projektas buvo pratęstas ir jį planuojame pabaigti 2022 m. vasarą.

Šį rugsėjo mėnesį organizavome sporto renginį – mokyklos Olimpines Žaidynes. Sportinėmis veiklomis taip pat paminėjome Judumo dieną bei Europos sportų savaitę. Renginio tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą bei akcentuoti reguliaraus sportavimo naudą. Visą savaitę fizinio ugdymo pamokų metu mokytojai organizavo įvairias sportines veiklas – tinklinį, krepšinį, salės futbolą, komandines estafetes. Į šias veiklas aktyviai įsitraukė skirtingo fizinio pasirengimo mokiniai.

Rugsėjo 28 d. Biržų miesto stadione 5-9 klasių mokiniai dalyvavo Erasmus+ projekto „Europe in S.H.A.P.E“ veikloje – Olimpinėse žaidynėse. Joms buvo ruoštasi iš anksto – pagaminti marškinėliai, diplomai bei skanūs medaliai. Žaidynės prasidėjo pėsčiųjų žygiu – visi mokiniai iš „Atžalyno“ mokyklos žingsniavo į Biržų miesto stadioną. Po pasveikinimo ir renginio pristatymo vyko draugiškas bėgimas, o po jo dalyviai sportavo įvairiose rungtyse – linksmosiose estafetėse, greičio estafetėse bei baudinių mušimo rungtyje. Futbolo kamuolio valdymo įgūdžius geriausiai pademonstravo jauniausi renginio dalyviai – penktų ir šeštų klasių mokiniai. Po sportinių veiklų visi Olimpinių Žaidynių dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei medaliais. Dėkojame fizinio ugdymo mokytojams už smagias sportines veiklas bei klasių vadovams ir dalykų mokytojams už palaikymą ir pagalbą renginio metu.

Dalyvaudami projekto „Europe in S.H.A.P.E.“ veiklose mokiniai formuoja sveiko gyvenimo būdo įpročius, tobulina anglų kalbos žinias bei bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Projekto koordinatorė J.Bukienė

collage olimp01_m collage olimp02_m collage olimp03_m collage olimp04_m collage olimp05_m collage olimp06_m

collage olimp07_m collage olimp08_m collage olimp09_m collage olimp10_m collage olimp11_m collage olimp12_m