Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2021 - 2022 mokslo metai -> Ekskursija ,,Aplink Biržus su garvežiuku siauruku“

Ekskursija ,,Aplink Biržus su garvežiuku siauruku“

Spalio 4 d. 3a klasės mokiniai dalyvavo Biržų turizmo informacijos centro parengtame projekte ,,Aplink Biržus su garvežiuku siauruku“. Mokiniai susipažino su Biržų Siauruku, sužinojo, kad Siaurukui 100 metų! Gavę Keliautojo pasą, pradėjo pažintinę kelionę. Aplankė paminklą žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę ir dabartinę Nepriklausomybės aikštę. Stabtelėjo prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, kurios statyba rūpinosi pats grafas Jonas Tiškevičius, sužinojo, kad Biržų reformatų parapiją įsteigė Mikalojus Radvila Rudasis, o bažnyčia pastatyta pačių parapijiečių lėšomis.

Aplankė žemių pylimais apjuostą Biržų pilį – tokią vienintelę Lietuvoje ir šiaurės Rytų Europoje. Grožėjosi rudeniška gamta prie Širvėnos ežero ir eidami ilgiausiu Lietuvos pėsčiųjų tiltu, pasiekė Astravo dvarą, kurį pastatė grafai Tiškevičiai, nusipirkę Biržų miestą daugiau nei prieš 200 metų. Jų simbolis – liūtai, kurie puošia dvaro įėjimą. Ekskursijos metu mokiniai įgijo įdomių žinių apie savo gimtąjį miestelį.

3a kl. mokytoja V. Šeškienė

collage siaurukas01_m collage siaurukas02_m collage siaurukas03_m collage siaurukas04_m