Pagrindinis -> Taip gyvename -> 2022 - 2023 mokslo metai -> Pirmokų išvyka į Biržų regioninio parko lankytojų centrą

Pirmokų išvyka į Biržų regioninio parko lankytojų centrą

Birželio 1 d. 1a ir 1b klasių mokiniai vyko į Biržų regioninio parko lankytojų centrą susipažinti su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis. Šio centro darbuotoja įdomiai papasakojo, kodėl Biržai ir mūsų krašto apylinkės vadinamos „prasmengančios žemės kraštu“. Sužinojo, kokios didžiausios ir giliausios karstinės įgriuvos. Kodėl jos vadinamos „Karvės ola“, „Lapės ola“, „Barsuko ola“?

Vaikai susidomėję apžiūrinėjo interaktyvius stendus, kurie vaizdžiai parodo, kaip susiformuoja smegduobės. Buvo įdomu išgirsti, kokia įvairi šio regioninio parko biologinė įvairovė. Sužinojo, ką simbolizuoja Biržų regioninio parko ženklas. Apžiūrėjo , kaip atrodo kadaise Širvėnos ir Kilučių ežeruose augęs agaro riešutas, kokios uolienos yra giliai po žeme, kaip atsirado didžiausias dirbtinis Lietuvos ežeras – Širvėna.

Pirmokų mokytojos Zita ir Daiva

collage regionins1_m collage regionins2_m collage regionins3_m