Pagrindinis -> Taip gyvename -> Šiaurės šalių literatūros savaitė mokyklos bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė mokyklos bibliotekoje

2018 m. lapkričio 12-16 dienomis „Atžalyno“ bibliotekos skaitykloje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Šių metų tema: „Šiaurės herojai“.

Pradžioje bibliotekininkė pristatė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėją, tradicijas ir kasmet šiai progai išleidžiamą plakatą.

Jaukiai įsitaisę ant minkštų pagalvėlių, degant žvakėms, 3b, 4a, 4b klasių  mokiniai klausėsi bibliotekininkės skaitomo švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų sukurto komikso vaikams ,,Superherojų vadovas". Išgirsta istorija ir iliustracijos, demonstruojamos projektoriaus pagalba, abejingu nepaliko nei vieno klausytojo. Su entuziazmu vaikai vardijo kokių supergalių jie norėtų turėti, svarstė kaip pasielgtų radę tokią ypatingą knygą, spėliojo kokius nuotykius patyrė Lisa kitose komikso dalyse, kaip išsisprendė konfliktas su berniukų gauja, kuri apkartino mergaitės gyvenime naujame mieste. Diskutavo apie tai kas yra patyčios ir kur galima kreiptis pagalbos.

Po garsinių skaitymų ir diskusijos vaikai apžiūrėjo spaudinių parodą, kurioje buvo eksponuojami šiaurės šalių autorių parašytos knygos ir nuotraukų albumai. Grįžę į klases, atliko trumpą užduotį – parašė kokių supergalių turi jų draugai ir jie patys.

Bibliotekininkė Renata Mikalauskienė

collage siaure_m